English info

101 praktycznych przykładów - recenzja

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 25 lutego 2015

Książka dwóch szkoleniowców, Andrzeja Niemczyka i Bartłomieja Sapały, jest dokładnie tym, co sugeruje tytuł okładki. To uporządkowany zbiór praktycznych porad dotyczących trzech dziedzin: sprzedaży, zarządzania oraz efektywności osobistej.

sprzedaz zarzadzanie

Przejrzysty podział na trzy wymienione wyżej części pozwala czytelnikowi skupić się na przykładach, które w największym stopniu go interesują. Książki nie trzeba czytać według określonej kolejności, każdy rozdział jest osobną historią, z której można wysnuć jakieś wnioski.

Książka zawiera właśnie 101 przykładów, które mają za zadanie zilustrować pewne zagadnienie w jak najbardziej przejrzysty i praktyczny sposób. Autorzy piszą na początku w jakich sytuacjach przydadzą się wnioski z danego rozdziału, później zapewniają pewien teoretyczny wstęp, po czym opisują dokładnie konkretny przykład z życia wzięty i prezentują wnioski, jakie można z niego wysnuć. Skupianie się przez autorów na konkretnej historii, nie zaś na ogólnej teorii, sprawia, że czytelnik może dany przykład w większym stopniu odnieść do własnego życia, poszukać analogii do własnych działań – i tym samym, wykorzystać wnioski z książki w praktyce.

Książka ta jest ciekawą propozycją zwłaszcza dla tych, którzy są relatywnie zabiegani. Mogą oni każdego dnia poświęcić zaledwie parę minut na to, aby zapoznać się z jedną historią i wracać do książki w dogodnych dla siebie momentach.