English info

Wartość przedsiębiorstwa bez tajemnic

Autor: Eqnomos

Data: 26 listopada 2014

Wartość przedsiębiorstwa to jeden z kluczowych czynników, które pozwalają wyróżniać się firmom na tle konkurencji. Istotną kwestią jest ciągłe jej monitorowanie i wykorzystywanie szans i możliwości, jakie stawia rynek. Eqnomos jest innowacyjnym narzędziem wspierającym kadrę zarządzającą. Służy do profesjonalnej wyceny wartości przedsiębiorstwa we wszystkich obszarach jego działalności i na każdy etapie istnienia.

eqnomosgrafikadoartykulu2

Pomnażaj aktywa

E-usługa została stworzona z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Umożliwia pomnażanie posiadanych przez firmę zasobów poprzez optymalizację jej konkretnych wartości. Serwis pozwala na prowadzenie wieloaspektowej analizy przedsiębiorstwa i na tej podstawie ustala wartości każdego obszaru działalności. Dedykowane systemy prognoz i rekomendacji sprawiają, że Eqnomos wspiera firmę w zwielokrotnianiu jej aktywów. Oprócz danych wewnętrznych, oferowane narzędzie rozpatruje parametry branży, w jakiej przedsiębiorstwo funkcjonuje oraz obszar geograficzny, na którym generuje przychody. Dzięki temu, kompleksowa analiza uzyskana przy pomocy Eqonomos stanowi ponadprzeciętną wartość zarówno dla samej firmy, jak i podmiotów zewnętrznych, z którymi współpracuje. Dostęp do usług świadczonych za pośrednictwem serwisu internetowego mają zarówno firmy prosperujące na rynku polskim jak i wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Świadomie zarządzaj

Eqonomos pozwala na przeprowadzanie wyceny przedsiębiorstwa bez konieczności angażowania specjalistów z dziedziny finansów. Dzięki tej nowatorskiej e-usłudze kadra zarządzająca nie musi posiadać gruntownej wiedzy branżowej, by świadomie zarządzać wartością swojej firmy. Zaawansowane technologicznie procedury wewnętrzne serwisu umożliwiają import niezbędnych danych zarówno z programu księgowego firmy, jak również jej zasobów zewnętrznych i na tej podstawie dokonanie profesjonalnej wyceny.

Integruj, analizuj, prognozuj

System składa się z trzech integralnych modułów: integracyjnego – pozwalającego na załadowanie do serwisu danych z programu księgowego, analitycznego – dzięki któremu zastosowana zostaje wycena firmy, a także prognostycznego – pozwalającego na symulację i monitorowanie zmian wartości przedsiębiorstwa w czasie. Każda analiza kończy się podsumowaniem wraz z komentarzami i interpretacją wyników. Innowacyjny system zapamiętuje wszystkie przeprowadzone analizy, dzięki czemu można wrócić do nich w dowolnym momencie. Dodatkowo, istnieje możliwość zapisania każdego dokumentu podsumowującego w formacie PDF.

Wpływaj na rozwój

Po wykupieniu rocznego abonamentu, użytkownicy otrzymują doskonałe narzędzie, którego wdrożenie owocuje ponadprzeciętnym rozwojem przedsiębiorstwa. Automatyzacja procesów poprzez zastosowanie e- usługi niesie ze sobą mnóstwo korzyści, wśród których najważniejszymi są: oszczędność czasu i minimalizacja kosztów, nawiązywanie wartościowych kontaktów biznesów oraz dobranie inwestora do indywidualnych potrzeb firmy. Korzystając z Eqonomos, kadra zarządzająca otrzymuje indywidualny plan rozwoju przedsiębiorstwa wraz z raportami zbiorczymi, które poprzez analizę czynnikową ukazują wieloaspektową wycenę i symulację zmian wartości w czasie, bezpośrednio wpływających na dalszy rozwój. Projekt Eqnomos został zrealizowany przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działania 8.1): Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Szczegóły dostępne są w serwisie: www.eqnomos.com