English info

Osobisty podręcznik kariery - recenzja „Model biznesowy. TY”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 25 listopada 2014

„Model biznesowy. TY” to książka napisana przez autorów bestselleru „Tworzenie modeli biznesowych”. Tym razem jednak autorzy biorą pod lupę nie analizę przedsiębiorstw i wdrażanie do nich nowych rozwiązań biznesowych, lecz analizę człowieka jako jednostki.

model biznesowy ty

Clark, Osterwalder i Pigneur akcentują to, że każdy z nas powinien pomyśleć o własnej karierze zawodowej właśnie w kategoriach biznesu – a tym samym, stworzyć dla siebie odpowiedni model biznesowy. Zaprezentowana książka oferuje kilkustopniowy proces rozważania idealnego osobistego modelu kariery zawodowej.

Największą zaletą książki pt. „Model biznesowy. TY” jest to, że jest to książka interaktywna, do której czytelnik sam wpisuje swoje przemyślenia. Autorzy nie narzucają więc własnych pomysłów i przepisów na sukces i szczęście – lecz jedynie prowadzą czytelnika przez proces refleksji nad własną pracą zawodową, koniecznych zmian i możliwych działań. Tym samym każdy czytelnik ma szansę lepiej poznać siebie i spróbować stworzyć model kariery zawodowej, który uczyni go nie tylko spełnionym pracownikiem, ale i szczęśliwszym człowiekiem poza pracą.