English info

Rozwinięcie osobistego wykładu - J.Walkiewicz „Pełna moc możliwości”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 25 października 2014

Książka „Pełna moc możliwości” została zainspirowana wykładem o tym samym tytule, jaki Jacek Walkiewicz wygłosił na słynnej platformie TEDx. Wykład ten stał się hitem internetu ze względu na silny przekaz autora: przekaz, aby wziąć swoje życie w swoje ręce.

pelna moc mozliwosci

Książka jest właśnie rozwinięciem tej myśli. Autor poświęca w niej dużo miejsca na dywagacje o odwadze, o motywacji, o porażce i zwycięstwie, o pasji. Pisze w niej z własnej perspektywy, opisując swoje doświadczenia i obserwacje. Przekonuje, że warto brać odpowiedzialność za swoje czyny i cele.

Największym plusem książki pt. „Pełna moc możliwości” jest to, że jest ona bardzo osobista – autor praktycznie wchodzi w niej w dialog z osobami, które zwróciły się do niego po obejrzeniu wykładu na TEDx.

Ja jednak muszę przyznać, że dostrzegłam w tej książce także dwa ważne minusy. Po pierwsze, książka jest trochę chaotyczna i czasem główny sens ginie pomiędzy dygresjami. Po drugie – i najważniejsze – nie znalazłam w tej książce nic istotnego, czego nie czytałabym w wielu innych amerykańskich poradnikach czy publikacjach dotyczących motywacji i dążenia do sukcesu.