English info

Wyrób sobie znajomości - B. Kapcewicz „Networking w karierze”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 19 lutego 2014

Nie jest tajemnicą, że w życiu zawodowym liczą się znajomości. Chociaż często mówi się o tym w kontekście negatywnym, to prawdą jest, że skorzystanie ze znajomości przy poszukiwaniu pracy jest jedynie efektem często długotrwałego budowania sieci relacji. O tym, jak taką sieć stworzyć, mówi książka Beaty Kapcewicz.

networkingwkarierze

Książka ta jest praktycznym przewodnikiem po networkingu. Pokazuje ona, że networking nie jest tylko rzeczą, na której można skorzystać, lecz także czynnością wymagającą uwagi i pochłaniającą wiele czasu. Skuteczny networking opiera się na wielu aspektach: budowaniu własnej marki na podstawie swoich kompetencji, ciągłej komunikacji osobistej, telefonicznej oraz internetowej, a także na koncentrowaniu się nie tyle na tym, na ile sami możemy na danej znajomości skorzystać, lecz na tym, jaką wartość sami prezentujemy i co możemy z siebie dać.

Największą zaletą tej książki jest pokazanie przez autorkę praktycznej strony networkingu. Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie? Jak skutecznie zarządzać znajomościami w sieci, w tym na platformach społecznościowych? Jak zdobywać rekomendacje? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiada Beata Kapcewicz. „Networking w karierze” to lektura, która może pomóc nabrać rozpędu karierze.