English info

Wolność finansowa dla każdego - J. Borowiak “Emerytura nie jest Ci potrzebna”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 25 stycznia 2014

Wolność finansowa to zagadnienie, o którym w Polsce mówi i pisze się coraz więcej. Jednak wielu Polaków wciąż nie odczuwa dążenia do finansowej wolności, tkwiąc w systemie 40/40/40 – pracują po 40 godzin tygodniowo przez 40 lat, by na emeryturze pobierać świadczenia w wysokości 40% swojej pensji (a czasem ta proporcja wygląda jeszcze gorzej).

emerytura nie jest ci potrzebnabig461030

Książka Jacka Borowiaka to ciekawa pozycja, która pokazuje, jak krok po kroku dążyć do finansowej wolności. Autor przekonuje, że wolność finansowa nie jest koncepcją dostępną jedynie wąskiej grupie bogaczy, lecz może być udziałem każdego z nas, jeśli tylko nauczymy się świadomie do niej dążyć. Niewątpliwą zaletą książki jest fakt, że prezentuje ona wiele konkretnych przykładów i jest dopasowana do polskiej rzeczywistości.

„Emerytura nie jest Ci potrzebna” to obowiązkowa lektura z zakresu edukacji finansowej dla wszystkich, którzy nie poruszają się pewnie w świecie finansów – a także dla tych, którzy mimo starań wciąż nie są zadowoleni ze stanu swojego konta.