English info

Gry wokół nas - R. Dehner, U. Dehner „W co oni grają. Manipulacje w codziennym życiu”

Autor: Katarzyna Dawidziuk

Data: 19 stycznia 2014

Każdy z nas narażony jest na manipulacje ze strony otaczających nas ludzi – rodziny, znajomych, partnerów, współpracowników. Bardzo często zupełnie nieświadomie wplątywani jesteśmy w różnego rodzaju sytuacje, z którymi nie zawsze wiemy, jak sobie poradzić.

i w co oni graja manipulacje w codziennym zyciu

Często obwiniamy siebie i innych za dany rozwój wydarzeń, a przy tym nie zdajemy sobie sprawy, że to od nas zależy, jak będą wyglądały nasze relacje z ludźmi i jak w prosty sposób sprawić, aby były one takie, jak byśmy tego chcieli. W książce „W co oni grają…” znajdziemy wiele wskazówek rozwiązania powyższych problemów. Autorzy pokazują nam, jak rozpoznać typowe zachowania ludzi wciągających nas w różnego rodzaju „gierki”, zarówno w domu, pracy, jak i związku. Dowiemy się, jak świadomie sobie z nimi radzić i przy tym kontrolować własne emocje. W książce pokazanych jest wiele przykładów obrazujących opisywane rodzaje ról, jakie przyjmują ludzie w codziennych sytuacjach. Okazuje się, że większość z gier odpowiednio wcześnie jesteśmy w stanie rozpoznać, samemu wybierając rolę, jaką chcemy odegrać, a także czy w ogóle chcemy brać w niej udział.

Publikacja z pewnością przeznaczona jest dla osób zainteresowanych tematyką zachowań ludzkich, ale także dla wszystkich tych, którzy w przystępny sposób chcieliby się dowiedzieć, jak nie paść ofiarą manipulacji ze strony otoczenia.