English info

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać - M. W. Covel „Trend jest twoim przyjacielem”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 17 grudnia 2013

Jak sam tytuł wskazuje, książka „Trend jest twoim przyjacielem” koncentruje się na metodzie gry z trendem. Michael W. Covel stara się w tej pozycji pokazać, jak zidentyfikować na rynku trend, jak grać według niego i wycisnąć z niego jak największy zysk. Autor nie kryje się z tym, że to właśnie tę metodę tradingu uznaje za najbardziej skuteczną, zaś nie jest zwolennikiem wszelkich metod fundamentalnej analizy rynku.

trend jest twoim przyjacielem michael w covel

Oczywiście, jak w przypadku każdej książki tego typu, nie znajdziemy tutaj gotowego przepisu na sukces. Zresztą, autor już na okładce deklaruje, że droga do łatwych zysków jest trudna… Covel w tej lekturze udziela jednak wielu wskazówek i porad, które mają niebagatelne znaczenie w tradingu. Z książki dowiemy się więc nie tylko tego, jakich podstawowych zasad powinniśmy przestrzegać, decydując się na grę zgodnie z trendem, lecz przeczytamy też o tym, jakich zachowań musimy się wystrzegać, aby nie wyzerować naszego konta. Największym atutem książki jest jasność jej przekazu i prosty, przystępny język, który sprawia, że szybko i dobrze się ją czyta.

Książkę polecam przede wszystkim tym, którym pojęcie gry z trendem dotychczas było obce. Covel w klarowny sposób prezentuje bowiem żelazne zasady tej metody tradingu. Starzy rynkowi „wyjadacze” raczej tej książki nie uznają za przełomową, jednak mogą skonfrontować swoje opinie ze zdaniem autora.