English info

Mediacje i negocjacje w pigułce

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 21 maja 2013

„Sztuka skutecznego prowadzenia mediacji i negocjacji” to bez wątpienia książka, która nie przypomina wielu pisanych w  amerykańskim stylu poradników, które czasem prezentują treści bardzo powierzchownie. To książka naukowa, opracowana przez sztab ekspertów – psychologów i  mediatorów, którzy opisywanymi zagadnieniami zajmują się na co dzień.

mediacje i negocjacje

Książka dzieli się na trzy główne części. Pierwsza z  nich zainteresuje przede wszystkim te osoby, które negocjacjami i mediacją chciałyby zająć się zawodowo – bowiem dotyczy ona właśnie pracy mediatora i negocjatora. Natomiast kolejne dwie części poruszają zagadnienia, z którymi w zasadzie każdy spotyka się w swoim życiu, a więc odpowiednią komunikację oraz kwestie związane z konfliktami w negocjacjach i mediacjach.

W książce można więc przeczytać m.in. o tym, jak nauczyć się skutecznie komunikować z innymi – a  więc na przykład tego, jak odpowiednio słuchać drugiej osoby. Ponadto dokładnie opracowane są zagadnienia związane z konfliktami – a  więc to, dlaczego jesteśmy z innymi w konflikcie i jak możemy z taką napiętą sytuacją sobie poradzić. Oczywiście nie brakuje tematów bezpośrednio powiązanych z negocjacjami, a więc m.in. sztuki perswazji i formułowania argumentów w dyskusji.

Książka jest napisana naukowym językiem, ale mimo to może ją przeczytać każdy, kto jest zainteresowany negocjacjami i mediacją.