English info

Biblia analizy technicznej - J.J. Murphy, „Analiza techniczna rynków finansowych”

Autor: Jakub Domagalski

Data: 17 grudnia 2012

W dobie społeczeństwa informacyjnego inwestorzy mają do dyspozycji wiele przydatnych aplikacji wspomagających proces inwestycji. Jednak oprócz samych rozwiązań informatycznych ważne są techniki, wedle których podejmuje się decyzje. Jak zatem znaleźć odpowiedź na pytanie stawiane przy zakupie akcji spółki giełdowej: kupić, jeśli tak, to za ile?

Analiza techniczna rynkw finansowych1

„Analiza techniczna rynków finansowych” J.J. Murphy’ego jest pozycją naukową, o której wielu mówi, że stanowi „biblię” analizy technicznej. Książka ta dostarcza czytelnikowi szereg podstawowej wiedzy, jednocześnie wprowadzając go w świat inwestycji. Każdy młody inwestor znajdzie dla siebie mnóstwo ciekawych, a zarazem bardzo ważnych informacji, począwszy od Teorii Dowa, a skończywszy na oscylatorach oraz licznych zadaniach do wykonania. Sam zbiór zadań znajduje się w końcowej części książki i jest istotnym uzupełnieniem wzbogacającym jej wartość merytoryczną.

W książce zaprezentowanych i omówionych jest wiele formacji cenowych ukazanych przez pryzmat najbardziej znanych teorii analizy technicznej. Autor nie tylko skupia się na omówieniu techniki świec japońskich, ale również koncentruje swoją uwagę na innych teoriach. Prostota języka książki sprawia, że wiedza, jaką stara się przekazać Murphy, jest przystępna i ciekawie zaprezentowana.

Warto podkreślić, że uzupełnieniem tej książki jest druga z kolei książka Murphy’ego pt. „Międzyrynkowa analiza techniczna”, która poszerza świat analizy technicznej o ważne zagadnienia z rynków towarowych i walutowych. Obydwie pozycje naukowe stanowią podwaliny nowoczesnej analizy technicznej niezbędnej do zrozumienia otaczającego nas świata finansów. Jednym zdaniem - to książka obowiązkowa dla każdego inwestora.