English info

Nie tylko materialne bogactwo - A.Grodecka "Wielcy inwestorzy"

Autor: Redakcja TREND

Data: 16 grudnia 2012

„Zdałem sobie sprawę z tego, że będę na tej planecie tylko raz i to przez krótki czas. Co mogę zrobić ze swoim życiem, tak by przyniosło trwałe korzyści?” John Templeton

Wielcy inwestorzy okadka

 

Jak stworzyć własną strategię? Można uczyć się na błędach, można też zdobywać wiedzę, studiując cudze sposoby działania. W tym drugim podejściu na pewno pomoże książka „Wielcy inwestorzy”. Dzięki niej można dowiedzieć się, jakimi zasadami kierowali się i wielcy praktycy inwestowania fundamentalnego jak Warren Buffet, i wielcy inwestorzy krótkoterminowi jak George Soros. Oprócz historii sukcesu są i bohaterowie skandali, dzięki czemu możemy poznać mechanizmy, prowadzące do porażki na rynku kapitałowym. Wyróżnikiem tej pozycji jest spojrzenie z perspektywy krajowych inwestorów. Ciekawe, czy Państwo wiedzą, który ze znakomitych polskich inwestorów powiedział: „Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza. Dobrze jest rozumieć otaczający świat”?

Jacek Wiśniewski, Dyrektor Raiffeisen BROKERS

 

Uważna lektura książki „Wielcy inwestorzy” jednoznacznie pozwala na wyciągnięcie wniosku, że nie ma jednej drogi do sukcesu, ani na giełdzie ani w biznesie. Warto jednak uczyć się od największych i ukształtować swoją drogę do milionów, podążając śladami jednego lub kilku wielkich inwestorów. Z pewnością każdy z nas odszuka w tej książce opis historii swojego mistrza - guru, którego śladami zechce podążyć. Dlatego też warto sięgnąć po tę pasjonującą lekturę.

dr hab. prof. SGH Krzysztof Borowski

 

Książka „Wielcy inwestorzy” jest unikalną pozycją, bo nie ogranicza się do czasów obecnych. Pokazuje jak dawniej rodziły się wielkie fortuny i jak rodzą się dzisiaj. Jak „robi się” pieniądze w sektorze przemysłowym i jak zdobywa się je (bo często działanie podobne jest do piractwa) w sektorze finansowym. Jednym zdaniem: losy ludzi wielkich finansów w pigułce. Pozycja prawie encyklopedyczna.

Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych

 

Tak wiele różnych historii, tak wiele podobnych sukcesów, które rozegrały się na przestrzeni kilkuset lat, we wszystkich możliwych ustrojach politycznych, gospodarczych i społecznych. Wielcy Inwestorzy to niemal Wołoszański świata inwestycji, gdzie każdy z bohaterów udowadnia, że aby zapanować nad pieniędzmi, trzeba najpierw zapanować nad samym sobą.

Paweł Cymcyk, analityk rynków finansowych

 

Wielcy inwestorzy - książka dla tych, którzy chcą „mieć, a nie tylko być” - recenzja