English info

Zrozumieć Amerykę - M.Wałkuski „Wałkowanie Ameryki”

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 17 listopada 2012

Książka Marka Wałkuskiego to jedna z tych pozycji, które można określić jako książkę dla każdego ciekawego świata czytelnika. „Wałkowanie Ameryki” to kompleksowa, pasjonująca opowieść o Stanach Zjednoczonych – jednym z najważniejszych kulturowo państw na współczesnej mapie świata.

walkowanie ameryki b iext10652855

Lekkie pióro wieloletniego dziennikarza radiowej Trójki sprawia, że książka wciąga już od pierwszych zdań. Marek Wałkuski bierze pod lupę amerykańskie społeczeństwo, konfrontując z rzeczywistością popularne w Polsce stereotypy dotyczące Amerykanów. Czytając jego książkę, poznamy portret statystycznego mieszkańca USA i dowiemy się, dlaczego ludzi w tym kraju cechuje sztuczny optymizm i czy faktycznie nie grzeszą inteligencją. Dowiemy się także, jakie Amerykanie mają podejście do takich kwestii jak patriotyzm czy posiadanie broni. Przekonamy się, do czego prowadzi tak głęboko zakorzenione w amerykańskiej kulturze dążenie do wolności każdego obywatela. Poznamy też Amerykę od strony jej różnorodności kulturowej – dowiemy się, jak odnajdują się w tym kraju mniejszości narodowe, w tym Polacy.

„Wałkowanie Ameryki” to pozycja dla szerokiego kręgu odbiorców, która dostarcza wielu ciekawych informacji dotyczących Stanów Zjednoczonych – pozwala lepiej poznać ten kraj i zrozumieć postawę jego mieszkańców.