English info

Ponadczasowe wskazówki dla menedżerów i nie tylko - Peter F. Drucker "Menedżer skuteczny"

Autor: Dorota Sierakowska

Data: 18 czerwca 2012

Peter Drucker uważany jest za ojca współczesnych metod zarządzania. Pierwsze wydanie książki „Menedżer skuteczny” pojawiło się w 1966 r. – dlatego zaskakuje fakt, że niemal pół wieku później wnioski zapisane w niej nie straciły na aktualności.

Menedzer skutecznyPeter Drucker

Jak wskazuje tytuł, P. Drucker koncentruje się w książce na zagadnieniu efektywności. Podkreśla on, że takie cechy menedżera, jak inteligencja, kreatywność czy pracowitość nie wystarczą do tego, aby skutecznie zarządzać organizacją. Kluczem do sukcesu jest według Druckera odpowiednie zarządzanie czasem i koncentrowanie swoich wysiłków na projektach priorytetowych. Autor radzi, jak umiejętnie wykorzystać potencjał swój oraz całej organizacji.

Mocną stroną opisywanej książki jest jej prostota. P. Drucker pisze w sposób przejrzysty i konkretny, koncentrując się na praktycznych stronach zarządzania i podając przykłady ilustrujące przedstawiane zagadnienia. Książka „Menedżer skuteczny” jest więc godną polecenia pozycją dla osób sprawujących funkcje kierownicze – zaangażowanych w liczne procesy decyzyjne i zarządzających grupą podwładnych. Będzie to także wartościowa lektura dla każdej osoby, która chciałaby lepiej dysponować swoim czasem.