English info

Kompendium wiedzy o zarządzaniu ryzykiem – John C. Hull „Zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych”

Autor: Piotr Murjas

Data: 22 marca 2012

Efekty kryzysu finansowego ukazały, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych. Jest to obszar finansów, o którym zapomniało wielu „chciwych” inwestorów przez ostatnie kilka lat.

zarzadzanieryzykieminstytucjifinansowychIMAGE1235289.jpg3

W swojej nowej książce John C. Hull, znany szerzej polskim czytelnikom dzięki „Kontraktom terminowym i opcjom”, prezentuje nam kompendium wiedzy na temat zarządzania szeroko pojętym ryzykiem finansowym.

Największym atutem książki są przede wszystkim: prosty język, liczne przykłady, wykresy ilustrujące praktyczne stosowanie narzędzi analitycznych oraz zestawy pytań i ćwiczeń do samodzielnego rozwiązania. W publikacji znajduje się również rozdział związany z kryzysem finansowym z 2007 roku, opisujący wydarzenia, których skutki wielu obywatelom będą się śniły jeszcze przez długi czas.

Czy warto kupić tę książkę? Z czystym sumieniem mogę ją polecić. Nie tylko studentom, którzy będą mogli dzięki niej poszerzyć swoją wiedzę, ale przede wszystkim pracownikom instytucji finansowych, funduszy, banków, domów maklerskich  i wielu innych jednostek, które każdego dnia walczą o zyski na największym współczesnym polu bitwy – międzynarodowym rynku finansowym.