English info

Money, money, money - Niall Ferguson, „Potęga pieniądza. Finansowa historia świata”

Autor: Anna Grodecka

Data: 18 grudnia 2011

Niall Ferguson to wykładowca Harvardu, niezwykle popularny na rynku książkowym dzięki paru pozycjom o tematyce historycznej i ekonomicznej. „Potęga pieniądza” wpisuje się w ten nurt. Jest to kompendium wiedzy na temat finansów, obejmujące niezwykle różnorodną tematykę – od narodzin bankowości i powstania rynku ubezpieczeń po kryzys subprime.

FergusonPotega pieniadzam

Niestety, wszechstronność książki jest jednocześnie jej największą wadą. Mimo pokaźnych rozmiarów „Potęgi pieniądza”, taka mnogość tematów musi skutkować powierzchownym traktowaniem niektórych z nich. Dla osób niezaznajomionych z historią gospodarczą świata i finansów nie będzie to problemem, ale dla kogoś o wykształceniu ekonomicznym lub pracującego w branży książka nie będzie miała aż takiej wartości dodanej. „

Potęga pieniądza” jest pięknie wydaną pozycją z kolorowymi ilustracjami i z pewnością może być udanym prezentem dla kogoś, kto interesuje się historią finansów, ale nie ma w tej dziedzinie zbyt dużej wiedzy. Ta książka prezentuje przegląd najważniejszych wydarzeń z historii pieniądza i jest doskonałym wstępem do pogłębionej lektury.