English info

Nietypowy poradnik zarządzania - Ken Blanchard, „Jednominutowy menedżer oraz zarządzanie samym sobą”

Autor: Jakub Domagalski

Data: 17 grudnia 2011

Zarządzanie jest niezwykle ciekawą dyscypliną pomagającą kierować jednostką lub całym zespołem. Z książki o jednominutowym menedżerze nie nauczymy się teorii, lecz poznamy praktyczne tajniki zarządzania sobą - co wcale nie jest łatwiejsze od zarządzania zespołem ludzi.

jednominutowy meneder

Istotnym plusem całego opracowania jest to, iż wszystkie wskazówki bazują na opowieści o Stevie – menedżerze pracującym nad kampanią reklamową dużego banku, który, podejmując się niezwykle trudnego zadania, napotyka na szereg problemów zawodowych. W rzeczywistości znalezienie recepty na wszelkie trudności nie jest łatwe, ale lektura „Jednominutowego menedżera” może nam to ułatwić, zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie istotę problemów oraz zdefiniujemy nasze priorytety. Ksiązka pozwala sobie uzmysłowić, że właściwe podejście i komunikacja z podwładnymi czynią z przełożonego prawdziwego odpowiedzialnego przywódcę.

„Jednominutowy menedżer” to pozycja nie tylko dla kierowników czy dyrektorów, ale również dla wszystkich osób zainteresowanych zmianą niewłaściwego sposobu myślenia i postępowania. Ken Blanchard pokazuje w niej różnorodne techniki, jak stać się autoliderem.