English info

Hossa Club

Autor: Karolina Baran

Data: 10 stycznia 2008

Jeśli nie możecie rozstać się z notowaniami giełdowymi, a jednocześnie chcecie trochę odpocząć, zjeść lub coś wypić to Hossa Club jest idealnym rozwiązaniem.

"Klub Hossa to połączenie biznesu i kulinariów" - reklamują jego szefowie. Jest to bar, kawiarnia i restauracja w jednym. To, co wyróżnia to miejsce to fakt, że ceny z menu wahają się zupełnie jak indeksy na giełdzie. A działa to w ten sposób: im więcej osób zamawia np. określonego drinka, tym jego cena będzie wyższa (nie może jednak przekroczyć limitu określonego w menu). Analogicznie – im mniej osób zamówi daną rzecz, tym jej cena będzie niższa. Na ceny wpływ mają też dodatkowe czynniki, np. notowania na giełdzie w Nowym Jorku, kursy walut, złota, kawy, a ponadto pora dnia i pogoda. Notowania te można obserwować na kilku monitorach umieszczonych w lokalu. Notowane wzrosty i spadki przysparzają dobrej zabawy szczególnie tym klientom, którzy czekają na różne „dobre okazje”. Jeśli więc chcemy trochę oszczędzić i zjeść coś jak najtaniej, musimy odbiec od naszych codziennych przyzwyczajeń, wybierając muesli, jogurt i herbatę na wieczór, a z rana dania gorące i drinki. Ciekawym rozwiązaniem jest też wybranie się do klubu z większą grupą znajomych – można wtedy w sposób bardziej kontrolowany kształtować ceny naszymi „zleceniami ”

Restauracja czynna jest od godziny 8.00. Można tam zjeść śniadanie, lunch, a wieczorem kolację, która składa się głównie z dań śródziemnomorskich (zamówienia przyjmowane są do godziny 23). Wieczór to również dobry czas na spróbowanie drinków o bardzo intrygujących, inwestycyjnych nazwach, takich jak: „Dow Jones”, „Pakiet kontrolny” czy „Przedsmak fortuny”. Dla bardziej wyrafinowanych klientów, czy koneserów klub oferuje tzw. „Czarny poniedziałek” (wódka + wiśniówka + piwo) lub „Wściekły makler” (tequila + tabasco + grenadina).

Ceny kawy wahają się od 4 zł do 11 zł, kanapek 6-14 zł, lunchu 12-16 zł, sałatek 5-8 zł. Drinki kosztują nie więcej niż 21 zł.

  • Adres: al. Jana Pawła 25 - Budynek Atrium Tower.
  • Godziny otwarcia: codziennie od 8.00 do 2.00.