English info

Money makes money - Leszek Czarnecki „Biznes po prostu”

Autor: Jakub Domagalski

Data: 15 października 2011

Jeśli planujesz założyć własną firmę od podstaw lub postawić na franszyzę, to „Biznes po prostu” będzie bardzo dobrą lekturą wprowadzającą. A może masz dylemat: własna firma czy korporacja? Odpowiedz sobie na to pytanie, czytając książkę Leszka Czarneckiego.

biznes po prostu

Duże doświadczenie jednego z najbogatszych Polaków przelane jest na papier w sposób niecodzienny, nieskomplikowany i wiarygodny. Nikt inny nie mógłby przekazać cennej wiedzy o tajemnicy swojego sukcesu lepiej niż sam Leszek Czarnecki. Kiedy książka napisana jest przez autorytet, zwłaszcza przez osobę, która osiągnęła w życiu prawie wszystko, wiedza w niej zawarta może okazać się ostatnim elementem, którego brakowało w skomplikowanej układance na drodze do kariery i własnej, niezależnej firmy.

Co takiego zatem daje nam w książce Leszek Czarnecki? Otóż cała książka napisana jest przez pryzmat doświadczenia samego autora. Konsekwencją tego jest przedstawienie świata biznesu na różne sposoby. Autor tłumaczy, dlaczego jeden pomysł na biznes ma szansę się sprawdzić, a drugi nie, pokazując, że nie zawsze dobry pomysł oznacza sukces i duże zyski. W książce przedstawione są sylwetki ludzi sukcesu oraz ich firmy. Nie brakuje również osobistych przemyśleń autora. Podczas lektury zyskamy cenną wiedzę na temat budowania firmy i zarządzania nią, pozyskania finansowania, a także zarządzania stresem, personelem, czy czasem. Warto wziąć pod uwagę to, iż sam autor jest sprawnym managerem, a jego wiedza w tym zakresie - bezcenna.

Jeśli chcesz uniknąć typowych błędów, jakie popełniają menadżerowie, przeczytaj rozdział temu dedykowany. Książka jest daleka od typowej akademickiej publikacji, co jest jej cennym atutem. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że „Biznes po prostu” to bardzo dobry poradnik dla tych, którzy szukają swojego sposobu i na życie, i na biznes.