English info

Wyjątkowy wieczór w Restauracji Różanej

Autor: Karolina Baran

Data: 19 kwietnia 2008

W tym numerze propozycją ,,po godzinach” jest wieczór w restauracji ,,Różana”. Każda wizyta w niej jest jak przeniesienie się do innego świata – eleganckiego i stylowego. Nie znajdziemy tam wyrafinowanych, egzotycznych dań, gdyż kuchnia jest w całości polska. Możemy jednak skosztować wiele rodzimych specjałów, którymi chwali się restauracja, na przykład kaczki z pieca na sosie ze złotej renety z leśną żurawiną lub comber z jelenia, a na deser jednego z najlepszych w Warszawie tortów bezowych, np. z kremem z pomarańczy i z migdałami. Jest to idealne miejsce do zjedzenia kolacji z zagranicznymi gośćmi, którzy chcą spróbować kawałka Polski. Sama lokalizacja restauracji właśnie na to wskazuje, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w okolicy swoje siedziby ma wiele ambasad. Ale jest to również idealne miejsce na świętowanie ważnych uroczystości rodzinnych, spędzenie romantycznego wieczoru bądź zwykłej soboty, która po przybyciu na miejsce przestaje być zwykła.

To, co wyróżnia ,,Różaną”, to jej klimat i wnętrza. Restauracja znajduje się w dużej, eleganckiej willi. W środku wystrój jak z XIX wieku - stylowe kanapy, gustowne zasłony, obrazy, świeże kwiaty w wazonach. Do tego już na wejściu witają nas dystyngowani, uprzejmi kelnerzy oraz pianista grający bardziej lub mniej słynne ragtime'y. Wszystko to sprawia, że można poczuć się naprawdę wytwornie.

Nowego wymiaru nabiera wizyta w ,,Różanej” latem. Wszyscy stali bywalcy wybierają wtedy miejsca w otwieranym na ten czas ogrodzie. Zgodnie z nazwą resturacji jest to ogród różany, z mnóstwem krzaków róż. Wieczorną porą pachną tak intensywnie i przy tym oczywiście pięknie, że wszyscy zostają tam do późnych godzin. Każdy stolik otoczony różami i innymi drzewkami znajduje się w innym zakątku ogrodu, co pozwala na zachowanie intymnej atmosfery. Klimat stwarza też pluskająca na środku ogrodu mała fontanna.

Jeśli ta wizja ciepłego wieczoru pod gwiazdami wśród róż Was zachęciła, to możecie spróbować ją urzeczywistnić na ul. Chocimskiej 7 w Warszawie gdzie mieści się ,,Różana”.