English info

Koncertowa stolica Polski

Autor: Piotr Niewiadomski

Data: 7 maja 2009

W najbliższym czasie czeka nas kilka interesujących wydarzeń muzycznych, dzięki którym Trójmiasto może potwierdzić, że jest doskonałym miejscem na wielkie wydarzenia muzyczne, a przynajmniej przez najbliższe dwa miesiące będzie koncertową stolicą Polski.

Wolność świętujemy koncertowo

W 2005 roku Jean Michel Jarre. W 2006 David Gilmour. W 2007 Rod Stewart. Koncerty tych muzyków uświetniały kolejne rocznice „Solidarności”. Okazało się, że Stocznia Gdańska to bardzo dobre miejsce na koncert.

W tym roku przypada 20. rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 r., symbolu upadku komunizmu w Polsce. Z tej okazji planowany jest na 4 czerwca kolejny wielki koncert. Tym razem gwiazdą wieczoru ma być zespół Scorpions i australijska wokalistka Kylie Minogue. Będą im też towarzyszyć liczne kapele supportowe. Stocznia Gdańska znów zamieni się w arenę koncertową.

Królowie w Gdyni

Niecały miesiąc później, 2 lipca, zaczyna się kolejna edycja największego festiwalu muzycznego w Polsce – Heineken Open’er Festival, który został niedawno uznany przez brytyjski dziennik „The Times” za jeden z 20 najlepszych festiwali muzycznych w Europie. W tym roku wystąpi zespół Kings of Leon, którego ostatnia płyta „Only by the night" okazała się sporym sukcesem. Nie mniej ważnymi gośćmi festiwalu będą Madness, The Prodigy oraz Moby. Kompletna lista artystów, których będzie można usłyszeć w Gdyni na żywo dostępna jest na stronie www.opener.pl, gdzie można również nabyć bilety na jedno z większych wydarzeń muzycznych w tym roku.